Doğal Östrojen Bitkisel Gıda Takviyesi

Östrojen, kadınsal özelliklerin oluşumunu ve gelişimini sağlayan hormondur. Östrojen hormonu üreme işlevinde, kadınsal vücut yapısının oluşmasında, kasık ve koltuk altında tüylerin çıkmasında önemli bir yere sahiptir. Aynı zamanda bu hormon memenin büyümesini ve gelişimini, adet döngüsünün düzenli olmasını sağlar. Östrojen hormonu aynı zamanda kadınlık hormonu olarak da bilinmektedir. Bu hormon kadınların sahip olduğu iki önemli hormondan biridir. Östrojen hormonu erkeklerde de bulunur. Fakat erkeklerde daha az miktarda bulunur. Kadınların vücudunda yeterli miktarda östrojen salgılanmadığında çeşitli sağlık problemleri görülür. Fiziksel ve biyolojik olarak görülen bu problemlerin önüne geçilmesi için takviyeler alınır. Doğal olarak üretilen ve bitkisel östrojen kapsül arasında yer alan Norm Life, kadınların ihtiyacı olan östrojen miktarının salgılanmasını sağlar.

5f24b89766a97c635dfa9fd2

Östrojen Nedir?

Kadınlar ve erkekler tarafından merak edilen östrojen önemli hormonlardan biridir. Östrojen hormonu kadınlarda yüksek miktarda bulunur. Erkeklerde ise çok az miktarda bulunur. Erkeklerde östrojen hormonunun yükselmemesi, kadınlarda ise düşmemesi önemlidir. Bu hormon kadınlar için oldukça önemli bir hormondur. Östrojen hormonunun kadınlar için önemi:

Memelerin büyüyerek şekil almasını sağlar

Kasık ve koltuk altında tüylenmeyi sağlar

Adet döngüsünün başlamasını sağlar

Adet döngüsünün düzenini sağlar

Kadınsal vücut hatlarının oluşmasını sağlar

Östrojen hormonu yeterli salgılanmayan kadınlar bitkisel östrojen kapsül arayışı içinde. Kadınların vücudunda önemli bir yere sahip olan bu hormon özellikle kadınsal vücut hatlarının oluşmasını sağlar. Östrojen hormonu yeterli salgılanmayan kadınlarda erkek tipi kilo alma ve vücut yapısı görülür. Bitkisel östrojen kapsül kadınların ihtiyacı olan östrojen eksikliğini tamamlamaya yardımcı olur. Östrojen eksikliği olan kadınlar doğal içeriğe sahip ürünleri kullanarak ihtiyacı olan östrojen değerini doğal yollarla kısa sürede vücuduna kazandırabilir. Kadınlar için geliştirilen ilaçlar arasında en iyi östrojen bitkisel gıda takviyesi Norm Life olarak kullanıma sunulmaktadır. Ürün doğal olarak hazırlanmıştır. Östrojen eksikliği olan kadınların yeterli miktarda hormon salgılaması için geliştirilmiştir. Klinik olarak onaylanmış bu ürün birçok semptomun giderilmesinde etkilidir. Östrojen eksikliği olan ve menopoz tedavisi için destek almak isteyenler ürün hakkında bilgi alarak ürünü kullanabilir. Düzenli kullanım sonrasında ürünün etkileri görülecektir.

Östrojen Hormonu

Kadınlar için önemli bir yere sahip olan östrojen hormonu her bireyde farklı dönemlerde incelenebilir. Östrojen hormonu aynı zamanda erkeklerde de incelenebilir. İnceleme için;

 • Ergenlik Öncesi
 • Erişkin Dönem
 • Menopoz öncesi
 • Menopoz sonrası dikkate alınır

Kadınlarda östrojen hormonu uygulanan kan ve idrar testleriyle ölçülebilir. Ölçülen teste üç farklı östrojen hormonu vardır.

Östron (E1)

Östradiol (E2)

Östriol (E3)

Östrojen hormonu için uygulanan testte E1, E2 ve E3 hormonlarına bakılır. E1 hormonu orta güçlü kadınlık hormonudur. Kadınların vücudunda menopoz sonrası dönemde bulunur. E2 hormonu en güçlü kadınlık hormonu çeşididir. Bu hormon asıl östrojen hormonudur. Yumurtalıklarda üretilen hormon çeşitli kadın hastalıklarının oluşmasında rol aldığı düşünülmektedir. E3 ise en zayıf kadınlık hormonudur.

Kadınlar için önemli olan östrojen hormonu doğal yollarda vücuda kazandırılabilir. Hormonun vücuda kazandırılması için en iyi östrojen bitkisel gıda takviyesi Norm Life kullanılabilir. Doğal beslenmeyle ihtiyaç duyulan değerler kazandırılabilir. Fakat doğal beslenmeyle ihtiyaç duyulan değerler uzun sürede yavaş yavaş vücuda kazandırılır. Daha iyi sürede yeterli miktarda hormonun salgılanması için bitkisel ürünler kullanılabilir. En iyi östrojen bitkisel gıda takviyesi olarak Norm Life tavsiye edilmektedir. Ürünün özellikle menopoz döneminde hormon dengesini düzenlediğine dair etkinliği klinik olarak kanıtlanmıştır. İçeriği güvenilir olan bu ürün birçok faydayı bir arada sunar. Östrojen hormonunun salgılanmasında ve menopoz döneminin rahat geçirilmesinde etkilidir.

Menopozun Belirtileri

Kadınlarda görülen menopoz dönemi adet kanamalarının kalıcı olarak kesilmesidir. Menopoz başlangıcı olarak düzensiz adet kanamaları ve ateş basmaları en yaygın belirti olarak bilinir. Kadınlar düzensiz adet kanamaları ve ateş basmaları olduğunda menopoz dönemine gireceğinden endişe eder. Her kadın menopoz dönemine girecektir. Fakat bu durum her kadın için farklı belirtiler gösterebilir. Adet düzensizliği ve ateş basmaları farklı bir rahatsızlığın da belirtisi olabilir. Kadınlarda farklı belirtiler ön plana çıksa da genel olarak menopoz belirtileri:

 • Ateş basmaları
 • Gece gelen terlemeler
 • Uykusuzluk problemi
 • Çarpıntı
 • Baş, eklem ve kas ağrıları
 • Ruh hali değişikliği
 • Sinirlilik
 • Panik atak
 • Dikkat bozukluğu
 • Cinsel isteksizlik
 • İlişki sırasında vajinal kuruluğa bağlı rahatsızlık
 • Hafıza zayıflığı

Kadınlar menopoz dönemini ertelemek veya dönemi daha rahat geçirmek için bitkisel yöntemler deniyor. Bitkisel menopoz bitkisel gıda takviyesi isimleri arasında ise Norm Life ön plana çıkıyor. Özel içeriğe sahip olan ürün doğru kullanıldığında birçok semptomun giderilmesinde etkili oluyor. Menopoz dönemindeki kadınlar için ciddi sorun haline gelen terleme, ateş basmaları, ağrılar, uykusuzluk gibi problemler ortadan kalkıyor.

menopoz
60cbe36c932151089011d348

Menopoz Tedavisi

Menopoz her kadının gireceği bir dönemdir. Fakat bazı kadınlar erken menopozla karşı karşıya kalabilir. Bu gibi durumlarda erken menopoz tedavi edilebilir. Erken menopoz döneminin tedavisi için en iyi yöntem östrojen tedavisidir. Östrojen tedavisi sayesinde vücuda yeterli miktarda östrojen hormonu salgılanır. Bitkisel menopoz bitkisel gıda takviyesi isimleri arasında yer alan Norm Life, doğal tedavi yöntemlerinden biridir. Ürün içeriği doğal olarak hazırlanmıştır. İçeriği sayesinde östrojen hormonu salgılanmasına fayda sağlar. Vücuttaki östrojen hormonunun arttırılması sonrasında erken menopoz dönemi tedavi edilebilir.

Menopoz döneminde hormon dengesinin sağlanması önemlidir. Hormon dengesinin sağlanmadığı durumlarda kadınsal hastalıklar görülebilir. Hormon dengesinin sağlanmadığı durumlarda görülen en önemli durum ise erken menopoz durumudur. Bitkisel menopoz bitkisel gıda takviyesi isimleri arasında yer alan Norm Life tavsiye edilen miktarda kullanılmalıdır. Sağlıklı menopoz dönemi için de ürün tercih edilebilir. Ürün üzerinde kullanım detayları yer almaktadır. Kadınların ihtiyaç duyduğu östrojen hormonunun salgılanması, erken menopoz döneminin tedavi edilmesi için güvenle kullanılabilir. Kadınların sağlığını koruması için tavsiye edilen bir üründür.