Menopoza Ne İyi Gelir?

Dünya Sağlık Örgütü tarafından; kadınlardaki yumurtalıkların aktivitelerini kaybetmeleri sonucu adet döngüsünün kalıcı bir şekilde kesilmesi olarak tanımlanmakta olan menopoz, yaş olarak da dünya genelinde 45 ila 55 yaş arasındandır. Yapılan çeşitli akademik araştırmalar neticesinde ülkemiz olan Türkiye’deki kadınların ortalama menopoz dönemi de 46 ila 48 yaşları arasında başlamaktadır. İnsan hayatının oldukça önemli bir evresi olan menopozun çeşitli etkileri için pek çok farklı doğal ve bitkisel tedavi yöntemleri de mevcuttur. Söz konusu menopoz döneminde birçok kadın da menopoza girmemek için bitkisel gıda takviyesi kullanmaktadır.

Günümüzde bu alanda birçok profesyonel üretici firma da oldukça nitelikli ürün seçenekleri ile öne çıkmaktadır. Norm Life markamız da menopoz alanında etkinliği bilimsel bir şekilde kanıtlanmış olan doğal östrojen ilaçları ile tanınmaktadır. Kadınlar için menopozu bir kabus olmaktan çıkaran söz konusu Norm Life firmasının doğal hormon ilaçları, dünyanın pek çok farklı noktasında olduğu gibi ülkemizde de kadınların en çok tercih ettiği hormon takviyeleri arasında yer almaktadır. Vajinal kuruluk bitkisel gıda takviyesi çeşitleri kapsamında incelenmekte olan bu tip ilaçlar, temel olarak östrojen hormonu açısından yoğun içeriğiyle de öne çıkmaktadır.

Menopoza Ne İyi Gelir?

Kadınların hayatında oldukça normal ve olağan bir dönem olan menopoz dönemi, temel olarak regl görme döneminin bitmesi olarak bilinmektedir. Oldukça sorunlu ve problemli bir dönem olacağı düşünülen menopoz, aslında hiç korkulmaması gereken oldukça normal bir süreçtir. İnsanın genel yaşam kalitesini oldukça büyük ölçüde etkileyebilen söz konusu menopoz süreci, genel üreme sürecinin de sonlanmasına sebep olmaktadır. Bu durumun temel etmeni de vücutta östrojen hormonunun büyük oranda azalma göstermesidir. Bu sebeple menopoz sürecine girmekte olan kadın bireyler, menopozu geciktiren bitkisel gıda takviyesi isimleri alanında da kendi hekimlerinden yardım almaktadır.

Menopoz sürecinde en çok kullanılmakta olan hormon takviyelerinden bir tanesi de östrojen ilaçları olarak öne çıkmaktadır. Ateş basmasına iyi gelen bitkisel gıda takviyesi başlığında da incelenebilecek söz konusu bu gibi ilaçlar, doğal östrojen içeriği ile menopoz dönemine çok daha kolay ve rahat bir şekilde girilmesine de olanak tanımaktadır. Östrojen içeriği yüksek menopoz ilaçları ile kendi alanında lider firmalardan olan Norm Life markamız, vajinal kuruluk bitkisel gıda takviyesi çeşitleri alanında da oldukça geniş bir ürün skalasını da marka bünyesinde ihtiva etmektedir. Klinik olarak onaylanmış soya izoflovanı içeriği ile öne çıkan Norm Life ürünleri, pek çok kadının kabusu haline gelmiş olan menopoz evresine giriş döneminin en kolay şekilde atlatılmasına da olanak tanımaktadır.

Menopozda Kullanılan Hormon Bitkise Gıda Takviyeleri

Menopoz evresine giriş sürecinde pek çok çeşitli hormon ilaçları da oldukça büyük oranda kullanıma sunulmaktadır. Genel menopoz dönemi ve regl düzensizliği için yüksek oranda kullanılmakta olan bitkisel destek ürünleri de bu noktada oldukça önemli bir boşluğu doldurmaktadır. Tarım Bakanlığı tarafından onaylı olan Norm Life Bitkisel Destek Ürünleri de bu alanda en çok tercih edilen besin desteklerinin başında gelmektedir. Ateş basmasına iyi gelen bitkisel gıda takviyesi kategorisinde yer almakta olan Norm Life ürünleri bitkisel kaplı kapsüller içerisinde satışa sunulmakta ve kapsül bünyesinde;

Deidzein, Genistein, Kalsiyum, Probiyotik mikroorganizma içeriği

D3 vitamini ve Glukozamin kimyasal bileşenlerini ihtiva etmektedir

Norm Life Bitkisel Destek Ürünleri genel menopoz durumuna bağlı olarak ortaya çıkan; gece terlemesi, ateş basması, genital kuruluk, cinsel isteksizlik, sık idrara çıkma ve ciltte kuruma durumlarına karşı da oldukça etkilidir. Genel konsantrasyon eksikliği ve kemik erimesine karşı da etkili formülü ile öne çıkan Norm Life ürünleri, kadın bireylerin söz konusu bu süreçte kendisini çok daha dinç ve zinde hissetmesine de olanak tanımaktadır.

Menopoza Giren Kadın Ne Yapmalı?

Menopoz dönemine girmiş olan kadınlarda vücudunda belli başlı belirtiler gözlemlenmektedir. Menopoz belirtilerine de genel olarak;

Ani terleme, yanma hissi ve sürekli baş ağrısı durumu

Genital kuruluk, ağrılı ilişki ve cinsel isteksizlik

Sürekli tekrarlayan eklem ve kas ağrıları

Depresyon durumu ve iştah değişimleri

Sinirlilik, asabiyet ve dikkat dağınıklığı

Uyku düzensizliği ve genel bir uykusuzluk hali

Menopoz evresine girdiğini anlayan kadınlar, ilk olarak paniğe kapılmamalı ve söz konusu bu sürecin oldukça olağan bir dönem olduğunu idrak etmelidir. Vücutta yer alan yumurtalıklardaki folikül miktarının büyük ölçüde azalması sebebiyle östrojen üretiminin ciddi oranda azaldığı bu dönem, adet döngüsünün de komple kesilmesine sebebiyet verecektir. Bu dönemde kadın bireyler özellikle menopoza girmemek için bitkisel gıda takviyesi önerilerini araştıracak ve doktorundan bu yönde çeşitli tavsiyeler vermesini bekleyecektir. Hekim tavsiyelerine birebir uymaları oldukça önemli olan kadınların, bu noktada bitkisel destek ürünlerine de göz atmasında fayda vardır.

Erken Menopoz Bitkisel Tedavi

Genel olarak baktığımız zaman menopoz tedavisinin erken dönemlerinde bitkisel tedavi yöntemleri de oldukça büyük bir öneme sahiptir. Menopozu geciktiren gıda takviyesi isimleri başlığı altında incelenmekte olan çeşitli bitkisel tedavi yöntemlerinden bir tanesi de bitkisel gıda takviyeleridir. Menopoz döneminde genel yaşam konforunun düşmesi yönünde şikayet eden kadınların en önemli destekleyici ürünlerinden olan Norm Life Bitkisel Kaplı Kapsüller, genel menopoz belirtilerinin azaltılmasında da oldukça büyük oranda yardımcı olmaktadır.

Hormonların dengelenmesini destekleyici yapısı ile cildin oldukça genç görünmesini sağlayan bu ürünler, erken menopoz döneminde FSH hormonu seviyesinin de düşmesine olanak tanır. İnsan vücudunda ince bağırsakta çözünen ve emilimi bu bölgede gerçekleştirilmekte olan Norm Life Bitkisel Kaplı Kapsül ürünleri, herhangi bir katkı maddesi de içermemektedir. Osteoporoz sürecinin de büyük ölçüde önüne geçmekte olan Norm Life Bitkisel Kapsüller, bağırsak florasının düzenlenmesi ve hormon dengesinin korunması açısından da oldukça önemlidir.